GEOFUN – hra, co svět neviděl…

GEOFUN – hra, co svět neviděl…

GEOFUN je geolokační hra nové generace určená pro chytré telefony. Právě technická vyspělost chytrých telefonů umožnila vznik této zcela unikátní virtuální hry. GEOFUN si lze vyzkoušet v Praze, v Brně, Ostravě, Karlových Varech a na mnoha dalších zajímavých místech naší republiky.

Dnešní telefony jsou opravdu chytré. Díky GPS modulu přesně ví, kde se nacházíte, zobrazí váš pohyb na mapě, umí měřit vzdálenost, kterou jste ušli, i vzdálenost od vás k různým cílům, měří čas, umí zaznamenávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky a ještě mnoho dalšího.  To vše využívá GEOFUN k tomu, abyste si užili při poznávání krás naší země spoustu zábavy.

Geosrandy aneb co hráče čeká

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že nevíte, jaké úkoly vás čekají, dokud nedorazíte na určené místo začátku geosrandy (označení pro jednotlivé hry). Předem pouze zjistíte stručný popisu geosrandy a faktory náročnosti, ty jsou čtyři – fyzický, mentální, trapnosti a zábavy. Průvodce předem ještě prozradí, jaké pomůcky můžete potřebovat a informace o tom,  zda-li je možné hrát i na vozíčku, s kočárkem, na kole apod. Jelikož často v rámci GEOFUNu musíte navštívit zámek, hrad či muzeum, nechybí informace o otevírací době a výši vstupného.

Hry, v geofunní mluvě správně „geosrandy“, jsou opravdu pestré a každá je jinak obsahově zaměřena. Můžete zde ukázat svoji kreativitu, smysl pro humor a pohotovost. Čekají vás přepadové otázky, budete točit videa, tvořit příběhy, poznávat pověsti daných míst, shlédnete unikátní historické fotografie a videa. Nikdo se rozhodně po zapojení nudit nebude. Navíc se hraje na překrásných místech, například na zámcích Litomyšl, Nové hrady, na pražské Malé Straně, v Karlových Varech či Litoměřicích, mnoho dalších geosrand je situováno do pěkných historických center českých měst.

Další informace na  http://www.nicm.cz/geofun-hra-co-svet-nevidel

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality