Fotosoutěž odborné vzdělávání: ŘEKNI SVŮJ PŘÍBĚH

Fotosoutěž odborné vzdělávání: ŘEKNI SVŮJ PŘÍBĚH

Až do konce května 2019 se mohou týmy žáků a studentů středních a vyšších odborných škol zapojit do evropské fotografické soutěže a vyhrát jednu ze tří hlavních cen včetně výletu do Helsinek nebo Soluně. Soutěž pořádá Cedefop (Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy) s cílem zviditelnit odborné vzdělávání v Evropě. Se sérií fotografií se mohou do soutěže přihlásit i týmy dospělých, kteří se účastní dalšího odborného vzdělávání.

Do soutěže #CedefopPhotoAward se mohou hlásit týmy složené z nejvýše čtyř studentů a učitele nebo tutora. Úkolem týmu je vytvořit originální fotopříběh ze čtyř až pěti fotografií, v němž hraje hlavní roli odborné vzdělávání. Tento příběh následně autoři opatří komentářem v rozsahu 100 slov s hlavní myšlenkou, která za jejich příběhem stojí. Může se jednat o projekt, který žáci vytvořili; zkušenost, kterou učinili při zahraniční mobilitě v průběhu svého studia, nebo o sdílení zkušenosti s tím, jak odborné vzdělávání ovlivňuje jejich život.

Hlavní ceny soutěže

Dva vítězné týmy se zúčastní Evropského týdne odborných dovedností, který se bude konat v říjnu 2019 v Helsinkách, a získají nejvyšší cenu, kterou jim předá komisařka Marianne Thyssen na závěrečném ceremoniálu. Speciální cenu poroty získá tým umístěný na třetím místě, který se zúčastní mezinárodního filmového festivalu v listopadu 2019 v Soluni. O náklady na cestu a ubytování vítězů se podělí Cedefop a Evropská komise.

Ukažte svůj talent a vztah k oboru

Soutěž podporuje atraktivitu odborného vzdělávání v členských zemích EU, v Norsku a na Islandu, dává lidem možnost ukázat jejich talent a také zviditelnit přínosy odborného vzdělávání. Soutěž přináší mladým lidem možnost prezentovat jak sebe sama, tak svůj vztah ke zvolenému oboru.

Soutěž končí 31. května 2019. Do té doby je potřeba fotografie nahrát na tomto odkaze. Více informací o podmínkách a pravidlech soutěže, včetně požadavků na formát fotografií i ochrany osobních údajů a přihlášky najdete na webu Cedefopu.

zdroj: www.nuv.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality