Fotosoutěž na téma udržitelných potravin, energie a mobility

Fotosoutěž na téma udržitelných potravin, energie a mobility
14. 3. 2019
Dušan Brodský

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) vyzývá Evropany k účasti v nové fotografické soutěži „Sustainably Yours“ („S udržitelným pozdravem“). Tématem soutěže bude zachycování výzev a příležitostí, které s sebou nesou naše rozhodnutí v oblasti výroby potravin, energie a mobility.

To, jak vyrábíme a spotřebováváme potraviny a energii a to, jak se přemisťuje populace a zboží, má dopad na naše životní prostředí, klima i zdraví. Cílem fotosoutěže agentury EEA „Sustainably Yours je proto přimět evropské občany, aby se nad těmito dopady zamysleli. Fotosoutěž tak nabízí možnost ukázat svůj fotografický talent a vyjádřit svůj názor v rámci společenské debaty o tom, jak změnit společnost, aby byla udržitelnější.

Soutěžní fotografie můžete zasílat do 15. května 2019. Týkat by se měly jednoho z následujících témat:

1. Udržitelné potraviny

2. Udržitelná energie

3. Udržitelná mobilita

Minimální věk účastníků je 18 let. Více informací o tom, jak se do soutěže přihlásit přihlásit, a její pravidla naleznete na stránkách fotosoutěže „Sustainably Yours“.

Vítěz každé ze tří soutěžních kategorií obdrží finanční ocenění ve výši 1 000 EUR. Agentura EEA udělí rovněž zvláštní Cenu pro mládež za nejlepší fotografii zaslanou mladým člověkem. Na základě on-line hlasování o fotografiích, které postoupí do finále, bude udělena také Cena veřejnosti, kde bude možné hlasovat od 5. června.

Agentura EEA oznámí vítěze všech kategorií v červnu 2019.

zdroj: www.mzp.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality