Evropská karta mládeže EYCA

Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty; v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Momentálně je v ČR více než 50 000 držitelů těchto karet a mohou využívat přes 1 000 slev a výhod.

Základní informace o EYCA

V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, má více než 5 milionů držitelů, kteří mohou čerpat 60 000 slev ve 39 evropských zemích. Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby či vzdělávání. Více informací o kartě EYCA a mezinárodní databázi slev naleznete na evropských stránkách karet EYCA – www.eyca.org.

Kartu je také možné využít jako průkaz totožnosti pro děti mladší 15 let (a mít tak například 50% slevu na dopravu po celé ČR).

Evropská karta mládeže EYCA je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Je určen všem lidem ve věku 5-30 let, kteří si rádi dopřejí oblíbené a nové zážitky za nižší cenu nebo s jinými výhodami.

Posláním EYCA karet ale není pouze umožňovat mladým lidem méně platit, díky kontaktu mezi držitelem karty a členskou organizací EYCA (u nás Česká rada dětí a mládeže) mladí lidé získávají užitečné informace a jsou povzbuzováni k využívání příležitostí a účasti na různých projektech. EYCA si zakládá na tom, že ať už si držitel koupí kartu v kterémkoli státě, má právo na slevy v ostatních státech Evropy.

Objednat kartu EYCA on-line >

Podmínky

  • věk 5 – 30 let

Co budete potřebovat

  • vaši fotografii o velikosti 3 × 2,2 cm (o něco menší než běžné průkazové foto)
  • Elektronická verze karty bez fotky v mobilní aplikaci EYCA za 100 KčStudentská plastová EYCA karta s fotkou včetně elektronické verze za 150 Kč

    Klasická plastová karta s fotkou včetně elektronické verze za 150 Kč

  • doklad totožnosti (občanský nebo řidičský průkaz, pas, rodný list apod.)
  • pokud jste student, aktuální potvrzení o studiu

Získejte EYCA ve svém městě

Kartu EYCA lze získat na distribučních místech v České republice. V seznamu si můžete vyhledat distributora, ke kterému to máte nejblíže. Splňujete-li věkové podmínky pro získání karty, stačí vzít si vše potřebné a vyrazit na vybrané místo, kde vám kartu zhotoví.

Distributor v Jihočeském kraji:

RADAMBUK-Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s.

Informační centrum pro mládež České Budějovice

Kontaktní adresa: Husova 45, 370 05 České Budějovice

E-mail: kancelar@radambuk.cz, info@radambuk.cz

Tel.: 775 644 003, 775 644 101

www.radambuk.cz

Cestovní pojištění

S kartou EYCA získáte mimo jiné také možnost žřídit si nejlevnější cestovní nebo úrazové pojištění od UNION pojišťovny. Více informací se dočtete zde.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality