EVROPSKÝ ZPRAVODAJ – Europe Direct České Budějovice červenec 2020

EVROPSKÝ ZPRAVODAJ - Europe Direct České Budějovice červenec 2020
4. 8. 2020
Kamila Matějková

Evropská komise zajišťuje přístup EU k přípravku Remdesivir k léčbě onemocnění COVID-19
Evropská komise podepsala s farmaceutickou společností Gilead smlouvu na zajištění léčebných dávek přípravku Veklury, což je obchodní značka Remdesiviru. Veklury byl prvním léčivým přípravkem registrovaným v EU na léčbu onemocnění COVID-19. Od začátku srpna budou mít členské státy a Spojené království díky koordinaci a podpoře Komise k dispozici šarže přípravku Veklury k naplnění okamžitých potřeb.Více informací naleznete zde.

SOUTĚŽE

Aktualita

Fotosoutěž Zelená Evropa 1. 6. – 13. 9. 2020
Zapojte se do dalšího ročníku letní fotosoutěže, tentokrát na téma Zelená Evropa. Zachyťte zelenou přírodu a krajinu Evropy ve fotografiích!

ČÍST VÍCE

UDÁLOSTI

Aktualita

Příměstské tábory – Srpen 2020
Na srpen jsme spojili síly s Eurocentrem České Budějovice a připravili jsme zábavně naučné programy pro děti s příměstského tábora M-tes z.s. 

ČÍST VÍCE
Aktualita

Město lidem – lidé městu 2020
Festival Město lidem – lidé městu je multižánrový festival, který se bude odehrávat na konci léta (28. 8. a 29. 8. 2020) v českobudějovických ulicích. V rámci festivalu se můžete těšit i na hravou angličtinu pro nejmenší, kterou připravujeme ve spolupráci s jazykovou školou Lingo s.r.o. a také na spoustu her a soutěží pro děti i dospělé. 

ČÍST VÍCE

ONLINE AKCE

Aktualita

Café Evropa Online: EU a LGBTI pondělí 3. 8. od 17:00
Do jaké míry je evropská společnost tolerantní k LGBTI menšinám a jak se v zemích Evropské unie projevují rozdíly v jejich legislativě týkající se LGBTI komunity a práv jejích příslušníků? A spoustu dalších otázek, týkajících se LGBTI komunity se dozvíte v pondělním Café Evropa Online. 

ČÍST VÍCE
Aktualita

Online zájezd po ČR na facebooku Europe Direct Česká republika
Víte, že v České republice se nachází 10 středisek Europe Direct ?
V rámci online zájezdu po České republice si představíme všechny města, kde se střediska Europe Direct nachází!

ČÍST VÍCE

OSTATNÍ AKTUALITY

img3

Obchodní dohoda mezi EU a Vietnamem vstupuje v platnost​​​​​​​
Od 1. srpna se snížila cla na vývoz z EU do Vietnamu. Obchodní dohoda mezi EU a Vietnamem postupně zruší cla na 99 % veškerého zboží, se kterým obě strany obchodují.

ČÍST VÍCE
img4

Jak členské státy v roce 2019 dodržovaly právo EU? Je zapotřebí většího úsilí​​​​​​​
Výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU uvádí, jak Komise monitorovala a prosazovala dodržování práva EU v roce 2019 a jakých výsledků členské státy dosáhly v různých oblastech politiky.

ČÍST VÍCE
img3

Globální reakce na koronavirus: EU dodala prostřednictvím 45 humanitárních leteckých mostů přes 1 000 tun zdravotnické pomoci
Evropská komise zkoordinovala a financovala dodávku více než 1 100 tun zdravotnického vybavení do zranitelných oblastí v Africe, Asii a Americe. Od zahájení pomoci 8. května 2020 bylo prostřednictvím těchto 45 leteckých mostů přepraveno rovněž 1 475 zdravotnických a humanitárních pracovníků.

ČÍST VÍCE
img4

Státní podpora: Komise schválila český program na podporu podniků postižených koronavirovou pandemií ve výši 866 milionů eur
Evropská komise schválila český režim subvencování mzdových nákladů ve výši 22,9 miliardy Kč (866 milionů eur), který poskytuje podporu podnikům postiženým koronavirovou pandemií. Režim byl schválen podle dočasného rámce pro státní podpory.

ČÍST VÍCE

Informační středisko
Europe Direct České Budějovice

Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám
Nemanická 7
370 10 České Budějovice​​​​​​​​​​​​​​

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality