Evropský týden programování 2015

Evropský týden programování 2015
10. 9. 2015
Dušan Brodský

Ve dnech 10. – 18. října 2015 se bude konat další ročník Evropského týdne programování – CodeWeek 2015. Miliony dětí, rodičů, učitelů a zájemců se budou ve školách a na jiných místech v celé Evropě účastnit akcí, jejichž tématem je svět programování. Česká republika by neměla zůstat stranou!

Cílem kampaně je ukázat, že programování není jen záležitostí malého okruhu odborníků, propagovat jej mezi lidmi a předvést, že může posloužit k realizaci mnoha tvořivých nápadů.

Už teď mohou školy, děti, mladí, rodiče, učitelé, programátoři nebo podniky začít s přípravou akcí, které budou realizovány v rámci Evropského týdne programování. Informace o nich je možné publikovat na webu codeweek.eu.

Co můžeš udělat ty?

Během Týdne programování (10. – 18. října 2015) zorganizuj akci, kterou zaregistruj na mapě CodeWeek Events (http://events.codeweek.eu). Můžeš se přidat také k ostatním – na mapě najdeš přehled pořádaných akcí a také inspiraci, co všechno lze dělat.

Pokud si nevíš rady, kontaktuj Národní centrum bezpečnějšího internetu, které v ČR Evropský týden programování zastřešuje a podporuje. Rádi ti pomohou.

Kontakt:  info@saferinternet.cz

Více informací najdeš na:

http://codeweek.cz
https://twitter.com/CodeWeekCz
https://www.facebook.com/CodeWeekCz

Lokálního ambasadora najdeš na http://codeweek.eu/learn/

A jak se Evropského týdne programování mohou zúčastnit lidé kolem tebe?

  • Děti, mládež a dospělí se mohou zúčastnit akcí zaměřených na programování a také uspořádat své vlastní akce, kde ukážou, co vše lze programováním vytvořit.
  • Programátoři mohou organizovat semináře v místních školách, počítačových klubech nebo komunitních centrech.
  • Učitelé, kteří umějí programovat, mohou učit na kurzech programování, poskytnout plány svých hodin kolegům nebo pro ně zorganizovat semináře.
  • Učitelé, kteří neprogramují, mohou uspořádat přednášky nebo pozvat rodiče či studenty, kteří se programováním zabývají.
  • Rodiče mohou podpořit své děti v účasti na seminářích o programování.
  • Podniky a neziskové organizace mohou pořádat semináře o programování, nabídnout své zaměstnance jako školitele, zorganizovat soutěže v programování nebo nabídnout sponzorování.
  • Každý, kdo se takové akce v programování zúčastní, může sdělit své zkušenosti a inspirovat ostatní!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality