Evropa volá – přihlaste se do soutěže „Europe Calling“!

Evropa volá – přihlaste se do soutěže „Europe Calling“!
22. 1. 2018
Dušan Brodský

Napadá vás, jak zapojit mladé lidi do diskuze o evropských otázkách? Evropský parlament hledá inovativní nápady na propojení mladých lidí s politiky.

Pro účast v této mezinárodní soutěži nemusíte být zkušený novinář ani mít praxi v médiích. Vše co potřebujete, je být občanem EU ve věku mezi 18 až 30 lety (k červnu 2018) a zodpovědět následující otázku: „Jak může Evropský parlament lépe oslovit mladé lidi a více je zapojit do evropské demokratické debaty?“

Pokud váš nápad uspěje, vyhrajete cestu na setkání mladých lidí z celé Evropy – Evropské setkání mládeže EYE2018. Vítězům budou proplaceny cestovní náklady i ubytování, a budou se také moci zúčastnit workshopu zaměřeného na otázku zapojení mladých lidí do diskuze o evropských otázkách.

Vítězné návrhy budou navíc publikovány na webové stránce EYE2018 a ve speciálním vydání časopisu „Orange Magazine“ který vydává European Youth Press.

Přihlásit se můžete na adrese www.europarl.europa.eu/european-youth-event/en/news/europe-calling.html, kde si též pozorně přečtěte podmínky soutěže (v angličtině).

Uzávěrka pro přihlášky je do 31. 1. 2018. Všem účastníkům budou výsledky oznámeny v polovině února.  

zdroj: http://zahranici.crdm.cz/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality