Europe Direct

Informační sít Europe Direct – Evropa na dosah ruky – zajišťuje snadný a bezplatný přístup k informacím o Evropské unii. Projekt byl odstartován v červnu 1998 předsedou Evropské komise Jacquesem Santerem a britským premiérem Tony Blairem během summitu Evropské rady v Cardiffu.

Co nabízí?

  • Informační servis

Máte dotazy ohledně EU? Hledáte odpovědi na specifické otázky týkající se činnosti a institucí EU, evropské legislativy či práv občanů EU? Kontaktujte Europe Direct. Na otázky o Evropské unii odpoví nebo doporučí nejlepší zdroj informací. U složitějších dotazů zprostředkují odborníky na danou tématiku.

Informační místa Europe Direct umožňují návštěvníkům bezplatně navštívit webové stránky unijních institucí, získat brožurky a informační materiály o Unii, sledovat vysílání televize Europe by Satellite (Evropa přes satelit), nebo sdělit úředníkům v Bruselu Váš názor na jejich práci či některé konkrétní rozhodnutí.

  • Pořádání akcí, besed a přednášek

Informační střediska Europe Direct pořádají, nebo se aktivně účastní akcí s evropskou tématikou. Sledujte kalendář akcí.

Kontakty

Europe Direct můžete navštívit osobně, kontaktovat na e-mailu nebo telefonicky – www.europe-direct.cz/kontakty.

V celé Evropské unii můžete kontaktovat 393 informačních míst, nebo je možné využít celoevropskou bezplatnou telefonní linku – 00 800 6789 1011. Volejte odkudkoli z EU v pracovních dnech od 9:00 do 18:30 hodin. Vaše dotazy vyřídíme v jakémkoli úředním jazyce EU.

Regionální informační místo:

Europe Direct České Budějovice

Jihočeský kraj – Krajský úřad, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice

e-mail: europedirect@kraj-jihocesky.cz, telefon: 386 720 110

webové stránkyFacebook

Kde dál získat informace?