Do školy na kole

Do školy na kole
6. 3. 2019
Dušan Brodský

Do školy na kole je celorepubliková výzva pro studenty od 13 let, jejíž 2. ročník se uskuteční v květnu 2019. Do soutěže se mohou registrovat školy. Pokud máte zájem o zapojení vaší školy do výzvy Do školy na kole, kontaktujte prosím Petru Melingerovou na petra.melingerova@auto-mat.cz. Přihlásit školu může student, pedagog i rodič.

Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce studentů, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze.

Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

Chci jezdit v květnu do školy na kole

Do školy na kole je týmová výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu se spolužáky nebo pedagogy dojíždí během května do školy na kole. Zapojují se i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři…

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj. Školy mohou soutěžit o Cykloškolu roku.

Více informací: https://www.dopracenakole.cz/doskolynakole

nebo na CYKLOBUDĚJOVICE

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality