Do Rakouska na zkušenou

Do Rakouska na zkušenou

Studium, práce, dobrovolnictví, zajímavá stipendia, vynikající univerzity, ochotní profesoři, bohaté pracovní nabídky, různorodé stáže, krásná příroda i města pro spokojený život… To vše nabízí Rakousko!

Cílem projektu je podporovat a posilovat česko-rakouskou výměnu a přispívat tak ke zlepšení a zintenzivnění vzájemných vztahů. Projekt je realizován formou interaktivních přednášek na středních a vysokých školách v České republice. Studenti jsou informováni o možnostech zahraničních pobytů v Rakousku – ať už formou krátkodobých nebo dlouhodobých studijních výměn, jazykových kurzů, dobrovolnických pobytů nebo praktických stáží. Jsou seznamováni se zkušenostmi referentů, je jim poskytováno poradenství ohledně přípravy a samotného průběhu.

Do Rakouska na zkušenou je součástí společné kampaně na podporu výuky německého jazyka Šprechtíme, která je uskutečňována ve spolupráci rakouského a německého velvyslanectví v Praze. Projekt je podporován ze strany Rakouského ministerstva obchodu a průmyslu, Rakouského velvyslanectví v Praze, společností OEAD, bankou Waldviertel Sparkasse a programem AKTION Česká republika – Rakousko.

Více informací na www.dorakouska.info. Navštivte také Facebook – Do Rakouska na zkušenou.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality