Den čisté mobility – Energy centre České Budějovice – 20.9.2018

Energy Centre České Budějovice Vás zve 20.9.2018 na českobudějovickou náplavku na akci Den čisté mobility.

Ve čtvrtek 20. 9. se již třetím rokem setkáme na českobudějovické náplavce, kde bude připraven celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a proběhne pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Od 9 do 13 hodin se budeme těšit zejména na školní kolektivy, pro které zde bude připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na stanovištích RADAMBUKu, ve stanu klauna Huga a Mateřského centra Máj a Energy Centre České Budějovice.  Až do 18 hodin si budou moci všichni zájemci vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall.

Od 14:30 do 16 hodin proběhne prezentace parkouru a autogramiáda Taryho, následovat bude blesková soutěž o let balónem, který za příznivého počasí s vítězem soutěže přímo z náplavky vzlétne v cca 17:30 hodin.

Po celou dobu zde bude skákací hrad a hry pro nejmenší. To vše zdarma. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK – přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053 a přeshraničním partnerem projektu je Klimabündnis OÖ.

Přijďte všichni, těšíme se na vás!

Energy Centre České Budějovice, z.s.
Náměstí Přem. Otakara II. 87/25
CZ-370 01  České Budějovice

Tel.: (00420) 38 731 25 80
www.eccb.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality