Den čisté mobility – 20.9.2018

20. 9. 2018
Kamila Matějková

Ve čtvrtek 20. 9. se ICM České Budějovice zúčastnilo Dne čisté mobility na českobudějovické náplavce, kde Energy Centre České Budějovice připravilo celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se konala v rámci Evropského týdne mobility a proběhla pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice.

Větším návštěvníkům byly v rámci tématu veletrhu nabízeny informační materiály o možnostech cestování do zahraničí. Pracovníci ICM poskytovali informace o svých službách, ISM a Eurodesku. Nabízeli propagační materiály a brožury NICM věnující se studiu a práci v zahraničí.

Dopoledne jsme přivítali zejména školní kolektivy, pro které jsme připravili několik soutěžních úkolů, za které získávaly děti odměny. Děti bavil jak obrázkový kvíz, tak puzzle s tématikou „100 let  vzniku ČR“, lovení ryb či hraní turnballu. Pro všechny bylo připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na dalších stanovištích. Všichni zájemci si mohli vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality