Budou žáci na odborných středních školách povinně maturovat z matematiky?

Budou žáci na odborných středních školách povinně maturovat z matematiky?
20. 2. 2017
Kamila Matějková

Letos pokračuje diskuze nad povinnou maturitou z matematiky. Gymnázia a lycea s ní musejí počítat již od roku 2021. Jak to ale bude vypadat na ostatních středních školách?

Vláda v prosinci loňského roku schválila, že maturita z matematiky bude od školního roku 2020/2021 povinná pro gymnázia a lycea. O tom, zda bude povinná i pro další střední školy, se teprve diskutuje. Vláda bude o maturitě z matematiky jednat příštý týden.

Ministryně školství Kateřina Valachová chce, aby byla matematika povinným maturitním předmětem na většině odborných škol v Česku, a to včetně zemědělských. Neplatila by pouze pro školy zdravotnické, umělecké a se sociálním zaměřením. Matematika přitom bývá předmětem, ze kterého propadá nejvíce maturantů. Ministryně si je vědoma nutnosti zkvalitnit výuku matematiky na českých školách. Počítá proto s větším financováním škol tak, aby měli žáci pro výuku matematiky více prostoru a mohli být rozdělení na menší studijní skupiny. Výuka byla podle ní měla být také více zaměřená na rozvoj logického myšlení.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.czhttp://www.msmt.cz/

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality