Brýle pro Afriku – sbírka stále pokračuje

Brýle pro Afriku - sbírka stále pokračuje
6. 9. 2018
Kamila Matějková

 „Dobrý den, v úterý jsme Vám zaslali balík s brýlemi. Doufáme, že dorazil v pořádku. Děti z naší školní družiny se zapojily do sbírky s takovou vervou, že málem nosily i právě používané brýle dědečků a babiček 🙂 Jsme malé příhraniční městečko ( asi 1 600 obyvatel) a tak jsme rádi, že se podařilo zaslat Vám 143 kusů brýlí, 37 pouzder. Děti nejvíce zajímalo, jak se pozná komu brýle zrovna dáte a kdo je v Africe opraví, a také jestli je hlavně dostanou děti. Přejeme Vám hezké dny, veselé Vánoce a příjemný další rok.  A hodně brýlí :)) Zdraví Vás děti ze školní družiny – Dolní Poustevna a vychovatelka Věra Madunická.“

Tenhle milý email a blížící se Vánoce nás přivedly ke zveřejnění vánočního přání a hlavně poděkování všem dárcům brýlí za uplynulý rok a za to, že se Vaše pomoc pro potřebné neomezuje jen na dobu vánoční,  kdy si dáváme dárky a snažíme se být milejší, hodnější a pomáhat si.

Z dopisu výše máme velkou radost a moc dětem děkujeme, stejně jako všem dárcům.

Přejeme krásný předvánoční i vánoční čas a  a úspěšný nový rok 2019.


7.12.2018 : V případě, že Vás zajímá, co se děje s brýlemi, které darujete do sbírky Brýle pro Afriku, je tady  desetiminutové video, zatím jen v angličtině, které ilustruje  jejich cestu až do Afriky. Pohodlně se usaďte, promítáme ….. .


1.9.2018 : RADAMBUK již 3. rokem pořádá ve spolupráci s Dětskou organizací Fénix o.z. veřejnou sbírku Brýle pro Afriku. V roce 2016 jsme v ČR sebrali 464 kusů, v roce 2017 1593 kusů brýlí a 464 kusů pouzder na brýle. K 1.9.2018 jsme za rok 2018 nasbírali 1890 kusů brýlí a 430 pouzder. Zabalené brýle a pouzdra jsme dovezli na Slovensko do Bratislavy do Dětské organizace Fénix, která je předá optikům k roztřídění a opravám a poté organizaci Lions Club International http://www.lionsclubs.org/EN/how-we-serve/health/sight/eyeglass-recycling.php. Sbírka stále pokračuje.

Děkujeme všem, kteří do sbírky přispívají.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality