Blíží se Vánoce. Tipy na dárky, které vás zahřejou u srdce.

4. 12. 2018
Kamila Matějková

S Vánocemi přichází kromě sváteční atmosféry také nákupní horečka. Nechcete propadnou zběsilému nakupování zbytečných věcí? Darujte něco potřebným!

Kupte 20 kuřat, nebo školní pomůcky pro děti.

Člověk v tísni už tradičně nabízí skutečný dárek: www.skutecnydarek.cz. Můžete si vybrat co a komu chcete darovat. Pomáháte tam, kde je to potřeba. Projekt běží od roku 2009 a díky českým dárcům jsme dokázali pomoci tisícům lidí. Na webu organizace se můžete dočíst příběhy skutečných dárků.

 
Adoptujte si panenku!

Unicef nabízí adopci panenek: www.unicef.cz. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla „svoji rodinu“.

 

Knížky, které mohou nahradit naši ztracenou zkušenost s dobrým umíráním
Pokud byste chtěli přispět na odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, můžete přispět finančním darem na www.cestydomu.cz, nebo si od nich objednat krásná vánoční přáníčka, či knihu z jejich vydavatelsví.
Děti bez dluhů
Podpořte aktivitu, která pomáhá dětem z dětských domovů zbavit se dluhů. Oddlužte děti.
 
Krabice od bot
Děti v azylových domech moc dárků nedostávají. Představte si, jakou radost jim udělá krabice od bot plná dárků – mohou v ní být školní nebo výtvarné potřeby, hračky, oblečení nebo knížky. Pošlete jim jednu krabici online. Za váš dar se pořídí to, co je v azylových domech nejvíc potřeba a zároveň to děti potěší.
 
Dárcovské certifikáty konta bariéry,
 
udělají radost tomu, komu je věnujete. A současně člověku s handicapem. Ať zvolíte jakoukoliv nominální hodnotu, přispějete na nový vozík, sluchadlo, speciální výukový program pro neslyšícího člověka, cyklovozík, aby rodina mohla pohromadě na výlet… Můžete si zvolit konkrétní účel, na který má Váš příspěvek putovat.
Milý ježíšku
Na www.milyjezisku.eu plníte přání dětem z dětských domovů v seznamu přání si vyberete takové, které je Vám sympatické, a které můžete splnit. Toto přání si zarezervujete ke splnění. Dále je to ve Vašich rukou! Dárek zakoupíte a zašlete přímo na adresu dítěte, kterou Vám ihned sdělíme mailem. Tak jednoduché to je!
 
Lekaři bez hranic
Podpořete lékaře bez hranic, mezinárodní humanitární a zdravotnickou organizace, která poskytuje lékařskou péči po celém světě lidem, kteří k ní nemají přístup. Svým pacientům pomáhají v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách nebo v případě epidemií. 300 Kč zajistí těžce podvyživenému dítěti terapeutickou výživu na měsíc.500 Kč umožní vyčistit dostatek vody pro 20 rodin na 1 měsíc. 700 Kč pomůže vyléčit 70 dětí trpících malárií.
 
Fanděte mámám
 
Projekt „Fandi mámám“ nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Těm maminkám samoživitelkám, které se stanou součástí projektu, zajišťuje projekt vlastními silami i za pomoci dárců věci, které v danou chvíli nejvíc ocení a které jim usnadní život. Jedná se jak o nové věci, tak věci z druhé ruky. Zároveň poskytuje prostor pro maminky samoživitelky a lidi, kteří chtějí pomáhat – na  facebookových stránkách Fandi mámám-potřebuji/daruji se spolu mohou spojit a navzájem si vyjít vstříc – maminky poptávají věci, které by se jim hodily, dárci naopak nabízejí, co by rádi poskytli.

Vánoce jsou ADRAnalin

Vyberte si z nabídky darů od ADRA o.p.s., kterými letos uděláte dvojitou radost – pomůžete lidem v nouzi a za tento dar dostanete originální vánoční certifikát, který můžete věnovat svým blízkým pod vánoční stromeček. Darovat můžete například hejno slepic s kohoutem, Oslíka s vozíkem, Dítě pod stromeček, Teplé obědy pro školáka na měsíc a spoustu dalšího.


Adoptujte želví vajíčko!

Všechny druhy mořských želv jsou ohroženy vyhynutím. Nejhorší situace je v Indickém oceánu, kde na mnoha místech už mořské želvy zcela zmizely. Projekt Chráníme mořské želvy se ve spolupráci s indonéskou organizací Konservasi Biota Laut Berau zabývá ochranou 3 ostrovů v oblasti Berau, která tvoří nejdůležitější líhniště pro karety obrovské v celé jihovýchodní Asii a osmé nejdůležitější líhniště na světě.

Zachraňte jednu želvu nebo celou snůšku! Jedno vajíčko prodá zloděj v Indonésii na trhu v přepočtu za 25.- Kč. Pojďme zloděje přeplatit! Za 50,- Kč se podaří na ostrovech Derawan, Mataha a Bilang Bilangan toto vajíčko zachránit.

Najděte si svoji lokální Charitu

Pokud chcete pomoci někomu z vašeho okolí, kontaktujte vaši nejbližší Charitudům seniorů, nebo zvířecí útulek a zeptejte se s čím by potřebovali pomoct.  Možná se stačí jenom pořádně rozhlédnout a uvidíte spoustu lidí, kteří by potřebovali obdarovat. A nemusí to být zrovna dárek finanční.  Čas, který na hledání toho pravého „obdarovaného“ vynaložíte se vám rozhodně vyplatí. Možností je mnoho. A radost kterou darujete zaručeně potěší nejvíce vás samotné.

 

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality