Blíží se již čtvrtý ročník Evropského týdne udržitelného rozvoje

Blíží se již čtvrtý ročník Evropského týdne udržitelného rozvoje

Již po čtvrté se letos na přelomu května a června koná Evropský týden udržitelného rozvoje. Jeho cílem je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy na své okolí a na ty, kteří přijdou po nás.

17 cílů udržitelného rozvoje, přijatých na konferenci OSN v New Yorku v září 2015

Po úspěšném loňském ročníku se letos chystá několik změn – ta zásadní je, že letos se týden aktivit zaměří na mládež a vzdělávací instituce.

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival, který propaguje myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelným rozvojem žijí. Každoročně se ho zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě.

Během týdne od 31. května do 5. června 2018 se konají nejrůznější akce – přednášky, diskuse, exkurze, výstavy, či sousedská setkání atd. Pozvánky na všechny akce najdou zájemci na webu www.tydenudrzitelnosti.cz. Tam si zároveň organizátoři mohou do ETURu zaregistrovat vlastní akci.

Po loňském úspěšném ročníku, kdy se v ČR konalo rekordních 147 akcí, se letos organizátoři týdne udržitelnosti zaměří více na školy a vzdělávací instituce. Pro pedagogy a vychovatele je připravena speciální sekce na webu, kde jsou k dispozici nejrůznější metodiky pro učitele. Pořadatelé se tím snaží zapojit do festivalu více škol a institucí pro mládež. Učitelé a vychovatelé, kteří chtějí své žáky zapojit do ETURu, ale neví jak, mohou se mohou na  www.tydenudrzitelnosti.cz/pro-skoly nechat inspirovat řadou kvalitních materiálů a uspořádat se svým kolektivem akci na jedno z mnoha zajímavých témat udržitelného rozvoje.

Adam Hron,
Odbor pro udržitelný rozvoj, Úřad vlády ČR

zdroj: http://www.adam.cz/clanek-2018030004-blizi-se-jiz-ctvrty-rocnik-evropskeho-tydne-udrzitelneho-rozvoje.html

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality