Baví vás tvůrčí psaní a natáčení videí? Přihlaste se do soutěže „Čeština je i můj jazyk“

Baví vás tvůrčí psaní a natáčení videí? Přihlaste se do soutěže „Čeština je i můj jazyk“
22. 4. 2015
Katka Babická

„Čeština je i můj jazyk“ je tvůrčí a literární soutěž pro žáky základních a středních škol po celé České republice, a to bez ohledu na váš mateřský jazyk.

201504220553_soutez-cestina-je-muj-jazyk-01b

3 vítězové v každé kategorii mohou vyhrát skvělé ceny jako je tablet, čtečka a MP3 přehrávač a pro skupiny soutěžících máme nachystané vouchery na elektroniku podle vašich představ.

Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Ztraceno v překladu, Promiňte, nerozumím nebo Planeta škola jsou sice názvy našich soutěžních kategorií, ale také by se tak daly popsat i momenty a pocity, které denně zažívají jak žáci, kteří chodí do českých škol, ale česky nerozumí…, tak jejich spolužáci, Češi.

Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Možná mezi sebou máte některé spolužáky, kteří se narodili v jiné zemi, poté se ale s rodinou přistěhovali do České republiky. Nebo zde nějakou dobu žijí, ale doma mluví pouze jazykem svých rodičů. Tyto děti se učí česky, časují slovesa a snaží se zapamatovat vyjmenovaná slova a zároveň s vámi probírají láčkovce, Karla IV. a další zajímavé věci. Jak se mezi sebou dorozumíváte? Jak svým spolužákům, kteří nerozumí, pomáháte? Dochází mezi vámi k různým nedorozuměním a zajímavým situacím i proto, že pocházíte z jiných kultur? Jste cizinci v české škole a máte k tomu co říct?

Přihlaste se do soutěže a vyrobte video nebo napište pohádku či esej a zamyslete se nad tím, jaké je to žít v nové, neznámé zemi, kde všichni okolo vás mluví jiným jazykem. Znáte tuto situaci z vlastní zkušenosti? Napište nám, jaké to pro vás je.

Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Žáci a studenti (Češi i cizinci) máte možnost zapojit se do soutěže ve třech odlišných kategoriích. Dvě jsou literární a jsou určené pro jednotlivce, třetí soutěžní kategorie je multimediální a je určena pro skupiny 3-5 žáků a studentů, z nichž alespoň jeden není Čech.

Pokud chodíte na základní školu (3.-6. třída), přihlaste se do 1. soutěžní kategorie Promiňte, nerozumím a napiš pohádku, nakreslete komiks nebo vymysli báseň.

Pokud chodíte na základní nebo střední školu (7.třída ZŠ – 4.ročník SŠ), přihlaste se do 2. soutěžní kategorie Ztraceno v překladu a napište povídku, esej nebo báseň nebo se jako skupina přihlaste do 3. kategorie Planeta škola a natočte video, vytvořte krátký animovaný film či fotoreportáž.

Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Více se o formě a rozsahu literárního nebo multimediálního příspěvku, podmínkách soutěže a zasílání příspěvků dozvíte na webových stránkách: www.meta-ops.cz/cestina-je-i-muj-jazyk. Registrace, prostřednictvím online formuláře, a zasílání příspěvků je možné do 30. dubna 2015

Příspěvky bude hodnotit odborná porota. První tři nejlepší díla ve všech kategoriích budou odměněny věcnými cenami. Vítězové mohou získat tablet, čtečku a MP3 přehrávač, skupiny dostanou poukaz na nákup elektroniky dle svého výběru. Všichni ocenění navíc obdrží knihy z nakladatelství Baobab.

Soutěž „Čeština je i můj jazyk“Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny v Praze, v červnu 2015, během mezinárodní konference METY, a ceny zde budou výhercům slavnostně předány. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na soutez@meta-ops.cz nebo na tel.: 775 737 768.

Literární a tvůrčí soutěž „Čeština je i můj jazyk“ vyhlašuje již 3. rokem META, o.p.s.ve spolupráci s nakladatelstvím Baobab.

 

Zdroj: www.adam.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality