Bamboška 2016 – ohlédnutí

Bamboška 2016 - ohlédnutí
23. 5. 2016
Kamila Matějková

Tak máme letošní Bambošku úspěšně za sebou. Přinášíme malé ohlédnutí a těšíme se na vás opět v příštím roce na Bambošce 2017.

Letos akce probíhala v termínu 20.5.-21.5.2016 tradičně u Sportovní haly v Českých Budějovicích a naše ICM, jako spolupořadatel jsme byli samozřejmě na místě. Počasí nám přálo a všichni účastníci si tak v dobré náladě užívali bohatý program, který jsme na letošní rok připravili. Počet návštěvníků se vyšplhal na 3 500 za oba dva dny. Akci s námi v pátek oficiálně zahájil primátor statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda.

ICM České Budějovice se prezentovalo v hlavním informačním stanu, kde jsme podávali jak tištěné, tak ústní informace o naší činnosti. Prezentovali jsme mimo jiné projekty a informační sítě Eurodesk, Europass, kartu EYCA a http://www.infoabsolvent.cz/ .V pátek v 16.00 hod. jsme na pódiu předali ceny výhercům naší výtvarné soutěže http://www.icmcb.cz/vyhlaseni-vysledku-vytvarne-komiksove-souteze-mladi-a-internet/ . Pro všechny dětské účastníky, kteří si přišli na Bambošku zahrát, zasoutěžit si a seznámit se s aktivitami, které nabízejí volnočasové spolky ve sdružení RADAMBUK jsme připravili soutěže na indiánské téma v tee-pee postaveném v centrální části areálu.

Po dohodě s hlavním pořadatelem jsme jako odměnu každému dětskému účastníkovi, který spnil všechny úkoly nabídli možnost vytvořit si zdarma button – placku. Akce měla velký ohlas a během dvou dnů si od nás soutěžící odnesli přes 500 ks placek. Stanoviště bylo většinu dne zaplněné malujícími dětmi, které si mohli vybarvit některý z předtištěných motivů nebo zapojit vlastní fantazii a vyrobit si svůj vlastní motiv.

Děkujeme Jihočeské jednotě Československé obce legionářské z.s., která pro návštěvníky v sobotu připravila výstavu o vzniku Československých legií. K vidění byla nejen historická vozidla, ale i veškeré dobové vybavení a účastníci si mohli nechat vyrazit na originální US raznici svou vlastní vojenskou známku.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám se zajištěním akce pomáhali. Více fotografií najdete v samostatné fotogalerii.

MARA9171 IMG_3287 IMG_3596

 

 

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality