Bambiriáda 2014

Bambiriáda 2014
27. 5. 2014
admin

23. – 24.5. 2014 Bambiriáda 2014 u Sporotvní haly v Českých Budějovicích

Bambiriáda, která se konala 23. – 24.5. 2014 v areálu u Sportovní haly, pobavila 3158 návštěvníků. Hlavním pořadatelem Bambiriády 2014 v Jihočeském kraji byla již tradičně Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje – RADAMBUK.

Bambiriáda byla i v letošním roce místem aktivní prezentace sdružení dětí a mládeže, tisíce dětí si zde mohly vybrat pro sebe tu nejlepší volnočasovou aktivitu nebo letní tábor. Pro děti byla připravená aktivní přehlídka možností pro volný čas, nabídky letních táborů, pódiová vystoupení, opičí dráhy, skákací hrady, prezentace Armády ČR, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Oblastního spolku Českého červeného kříže České Budějovice, BESIP Ministerstva dopravy ČR, Městské policie, Jihočeských informačních center pro mládež, expozice tábornické činnosti, ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, zoo koutek, jízdy na lodích, výroba placek – buttonů, čajovna, losování o ceny na pódiu, hry se zvířecí tématikou, prezentace kurzů angličtiny pro děti, ukázky karate, sebeobrany a řada dalších soutěží a ukázek.

Jihočeská Informační centra pro mládež zastupovali Iva Sonnbergerová a Dušan Brodský- nabízeli dětem vzdělávací brožury s různou tématikou. Pro nejmenší pohádku Benny je šampion!, která děti učí, jak chránit a vážit si životního prostředí. Pro mládež byly k dispozici výtisky o EU či návody, jak správně napsat motivační dopis a životopis, rozdávaly se naučné materiály Sexualita chlapců a děvčat a samozřejmě i brožury přibližující naši činnost.

Informační centrum pro mládež České Budějovice připravilo pro děti tři soutěžní disciplíny – chytání rybiček na prut, navlékání víček od PET lahví na šňůrku a hru na hrací roury BOBOTUBES.

Děti nejvíce lákalo chytání rybiček, malí rybáři si mohli ulovit kapra nebo štiku, tatínkové zase soutěžili, kdo navlíkne více víček na šňůrku – padl rekord 21 víček a mládež měla největší zájem o hru na BOBOTUBES – různě barevné a různě dlouhé roury, které při úderu o tvrdou podložku ( v našem případě lavičku) vydávají různé tóny. Dle námi připravených not (barevné puntíky na podložce) si mohli zahrát úplně všichni, i ti kteří je neznají. Úspěchem bylo, že se ve většině případů zapojovali do hry i rodiče a koncertovali se svými dětmi.

Ve stánku ICM si děti mohly vyrobit svojí vlastní placky – buttony. Měly možnost vybrat si z již předtištěných motivů (nejvíc vedl Bart Simpson a Hello Kitty), které si poté vybarvily nebo si celý obrázek nakreslily a vymyslely samy.

Bambiriáda 2014 byla velmi úspěšná, velký dík patří všem organizátorům, členským spolkům a ostatním účastníkům akce za pečlivou přípravu a také slunečnému počasí.

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality