BAMBIFEST 2019

BAMBIFEST 2019
7. 6. 2019
Dušan Brodský

Informační centrum pro mládež České Budějovice se 24. – 25. 5. 2019  na českobudějovickém Výstavišti zúčastnilo Bambifestu, což je tradiční akce zaměřená na prezentaci činnosti dětských a mládežnických spolků a dalších organizací, které organizují volný čas dětí a mládeže a také kulturní a umělecké činnosti. Organizátorem byl  RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. .

Byl připraven bohatý program pro děti, rodiny, spolky, školy a školní družiny. Na pódiu vystoupily dětské taneční, pěvecké, hudební a divadelní soubory. Spolky a organizace, které se zúčastnily, si na svých stáncích připravily mnoho zajímavých aktivit, které představily jejich činnost a zároveň pobavily malé i velké návštěvníky.

ICM Č.B. se prezentovalo v hlavním informačním stanu. K dispozice zde byly informační materiály o ICM, informační síti Eurodesk, projektu Europass, kartě EYCA a informačním portálu INFOABSOLVENT.

Co jste si mohli užít na stánku ICM Č.B? Indiánské teepee, střelbu z luku, chytání ryb, slacklining  nebo  výrobu  buttonů.  
Ani letos nechyběla výtvarná dílna tentokrát na téma tábornictví.

Ke příležitosti 80. výročí prvního vydání komiksu Rychlé šípy byla vyhlášena výtvarně – literární soutěž s názvem Rychlé šípy se vrací. Úkolem bylo nakreslit obrázek nebo komiks ve velikosti formátu A3 libovolnou výtvarnou technikou nebo napsat povídku. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo právě na Bambifestu.

Akci navštívil rekordní počet návštěvníků 10 200. Program ve stáncích připravilo 227 organizátorů z 39 organizací, na pódiu akce vystoupilo 729 účinkujících z 66 organizací a souborů, kteří představili 73 pěveckých, hudebních, recitačních nebo tanečních vystoupení.

Už se těšíme na příští rok!!!!!

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality