72 hodin Uklidíme Branišovský les

72 hodin Uklidíme Branišovský les

V pátek 14. 10. 2022 se zapojil RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. a ICM ČB akcí Uklidíme Branišovský les  do celorepublikového dobrovolnického  projektu ČRDM s názvem 72 hodin.  72 hodin jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly v letošním roce v termínu od 13. do 16. října. Kdykoli během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohli druhým, přírodě či okolí. V letošním roce se konal již 11. ročník akce.

Akce Uklidíme Branišovský les se konala v lese za sídlištěm Máj v Českých Budějovicích od 15,30 do 18,30 hodin za podpory ČRDM, Statutárního města České Budějovice, MŠMT a Jihočeského kraje. Celkem 185 dobrovolníků vybavených pytli a rukavicemi  vyčistilo prostory konečné zastávky autobusů na sídlišti Máj, část sídliště v prostoru kolem základních škol a Branišovský les. Zúčastnily se nejen organizace dětí a mládeže (M-centrum pro mladou rodinu z.s., Turistický oddíl Ježci z.s., přípravka HC Motor, ….), ale také obyvatelé Českých Budějovic, kterým není okolí jejich bydliště lhostejné. Odvoz odpadu a pytlů s odpadky zajistilo Statutární město České Budějovice. Účastníky akce odměnil RADAMBUK drobnými dárečky. Po ukončení akce se dobrovolníci rozešli domů s dobrým pocitem, že pomohli přírodě, podpořili  myšlenku dobrovolnictví a ukázali, že jim není cizí nezištná pomoc svému okolí. RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. děkuje všem účastníkům i  partnerům akce  za to, že  pomáhali, protože chtěli!!!!

Přiblížil se nám říjen a s ním opět dobrovolnická akce 72 hodin a RADAMBUK se již po sedmé přidá akcí Uklidíme Branišovský les.

Kdy

V pátek 14.10.2022 od 15:30 do 18:00.

Kde

Na konečné MHD autobusů č.3 na sídlišti Máj.

Co sebou

Na místě budou k dispozici budou rukavice a odpadkové pytle takže hlavně dobrou náladu a chuť udělat něco pro svět kolem nás.

Jak se přidat

Pokud nám chcete přijít pomoct dejte nám vědět na email kancelar@radambuk.cz .

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality