72 hodin – Uklidíme Branišovský les

16. 10. 2017
Kamila Matějková

V pátek 13. 10. 2017 se zapojilo Informační centrum pro mládež České Budějovice spolu s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje akcí – Uklidíme Branišovský les – do celorepublikového dobrovolnického  projektu 72 hodin.

72 hodin jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly v termínu od 12. do 15. října. Během těchto 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě či okolí.

V Branišovském lese za sídlištěm Máj v Českých Budějovicích se uklízelo od 15:30 do 18 hodin za podpory Statutárního města České Budějovice a společnosti E.ON ČR s.r.o. Více než stovka dětí a dospělých vybavených pytli a rukavicemi vyčistilo prostory konečné zastávky autobusů na sídlišti Máj a Branišovský les. Popelářský vůz se musel několikrát otočit, aby se vypořádal s hromadou odpadků, kterou jsme vytvořili. Účastníky jsme odměnili drobnými dárečky – tričky, náramky, buttony, klíčenkami, tetovačkami či pastelkami. Další odměnou byly teplé párky a drobné pohoštění, na které jsme se sešli po dobře vykonané práci v Mateřském centru Máj. S plnými bříšky se účastníci akce rozešli domů s dobrým pocitem, že pomohli přírodě. Děkujeme všem účastníkům i  partnerům akce  za to, že  pomáhali, protože chtěli!!!! 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality