27. – 29. 5. 2022 EUweekend v Brně

27. - 29. 5. 2022 EUweekend v Brně
13. 4. 2022
Tomáš Babický
 
Pozvání na víkendovou zábavně – vzdělávací akci,
27. – 29. května v Brně   Vážení přátelé,

rádi bychom vás informovali o víkendové zábavně-vzdělávací akci „EUweekend„, která proběhne od pátku 27. do neděle 29. května 2022 v Brně. 

EUweekend je zábavně-vzdělávací akce plná přednášek odborníků, diskusí se zajímavými osobnostmi veřejného života. Součástí programu je také oblíbené simulované jednání evropských institucí. Akce je přímo šitá na míru aktivním mladým lidem, kteří rádi diskutují a zajímají se o aktuální dění. Účastníci si zábavnou a soutěživou formou osvojí nové znalosti nejen o EU, rozšíří si obzory a vytvoří si komplexnější pohled na fungování této mezinárodní organizace. Mladí lidé budou mít příležitost rozvinout a vylepšit své schopnosti, klíčové pro možné budoucí uplatnění. Prezentace názorů, vystupování a vyjednávání, neboli soft skills, toto vše bude na akci zdokonalováno.

Během víkendu se můžete těšit na: zábavné aktivity neformálního vzděláváni i s využitím online nástrojů,soutěžní simulaci jednání Rady EU a Evropského parlamentu nad reálným návrhem nařízení z balíčku evropské legislativy FitFor55,interaktivní workshopy,zábavnou prohlídku centra Brna s využitím aplikace ActionBound,diskusi s odborníky na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně,ale v neposlední řadě i na neformální posezení u ohně, deskové hry s evropskou tematikou a na setkání s aktivními mladými lidmi z celé České republiky! KDY A KDE? EUweekend proběhne od pátku 27. května do neděle 29. května v BrněJAK SE PŘIHLÁSIT? Je to jednoduché! Stačí když každý účastník vyplní elektronický přihlašovací formulář:  
Přihlašovací formulář
DALŠÍ INFORMACE: akce je určená 30 studentům a studentkám středních škol z celé České republiky,během víkendu je ůčastníkům plně hrazena doprava, ubytování i občerstvení,zapojit se může každý, bez ohledu na zkušenosti a znalosti o Evropské unii,k zajištění účasti na akci je nutné po vyzvání organizátorů uhradit registrační poplatek ve výši 200 Kč (celková vybraná suma z příspěvků bude darována na sbírku organizace Člověk v tísni, konkrétně na humanitární pomoc na Ukrajinu).Více informací naleznete na webu projektu. Přiložen je i větší leták určený k tisku, který můžete případně vyvěsit na škole. Děkujeme!Událost na FacebookuS dotazy nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz   Těšíme na viděnou!   S přáním krásného dne za tým připravující EUweekend

Tímea Červeňová, EUTIS, o.p.s.   Projekt EUweekend je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v České republice, Eurodesk Česká republika, Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR, Eurocentrem Brno a Europe Direct Brno. Mediálním partnerem projektu v České republice je server Euroskop.cz. V roce 2022 probíhá projekt v rámci Evropského roku mládeže. Další informace naleznete na webu a na facebookové stránce.   Website   Facebook   Instagram

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality