23. – 31. května 2015 Týden uměleckého vzdělávání a amatérského umění

23. – 31. května 2015 Týden uměleckého vzdělávání a amatérského umění
25. 3. 2015
Katka Babická

Chcete, aby si česká společnost uvědomila význam uměleckého vzdělávání a amatérského umění? Tak se zapojte do Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.

Zapojit se můžete koncerty, divadlem, výstavou, semináři, dny otevřených dveří, pouličními performancemi a dalšími akcemi. Naplňte kulturou česká města v týdnu 23. – 31. května 2015.

Cílem této akce je zviditelnění aktivit neprofesionálního umění, všech jeho forem i vzdělávání.

Ke kampani se můžete přihlásit na www.amaterskatvorba.cz a veřejnosti se vaše akce zobrazí na interaktivní mapě.

Ve středu 20. května 2015 v 16 hodin se uskuteční zahajovací koncert v sále Martinů pražské HAMU. Pozvánku k této akci naleznete v příloze ve formátu PDF.

 

Výzvu ke kampani si můžete přečíst ZDE.

Na spot Týdne uměleckého vzdělávání se můžete podívat ZDE.

 

O Týdnu více:

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je iniciativa propojující projekt UNESCO Týden uměleckého vzdělávání a evropský projekt Týden amatérského umění, které již oba fungují v několika evropských i mimoevropských státech. V obou případech jde především o týden občanské angažovanosti v regionech a místech, během kterého se nejrůznější kulturní i vzdělávací instituce (divadla, muzea, koncertní sály, kulturní domy, školy, základní umělecké školy, zájmové kroužky…), neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti…) a další občanské iniciativy mohou představit široké veřejnosti.

 

 

Zdroj: www.nicm.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality