21.-22.9.2013 Zemská výstava Český Krumlov – Freistadt

21.-22.9.2013 Zemská výstava Český Krumlov - Freistadt

CIMG2718

Ve dnech 21 a 22. 9.2013 se uskutečnilo za podpory Krajského úřadu Jihočeského kraje dvoustranné setkání zástupců dětských a mládežnických organizací z Jihočeského kraje a z Horního Rakouska. Českou část reprezentovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se svými členskými sdruženími – Občanské sdružení Děti Řepice, Občanské sdružení Bezva prázdniny, POHODÁŘI VSKH, Kamarádi otevřených srdcí, Rodinné centrum ROZÁRKA, Jihočeská krajská organizace Pionýra, M – tes a Země – nezemě, o.s. Nabídky na setkání využilo 15 účastníků z Jihočeského kraje a 20 účastníků z Horního Rakouska.

Program na české straně hranic zahrnoval návštěvu české části Zemské výstavy v Českém Krumlově v Městském muzeu, návštěvu DDM Č. Krumlov a Centra pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově. Při obědě v restauraci Formanka v pivovaru Eggenberg se účastníci vzájemně představili a předali dárky s propagačními materiály od Jihočeského kraje a keramické korbele s logem RADAMBUK, které nechala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje pro toto setkání vyrobit.

Po příjezdu do Freistadtu provedl překladatel výpravu rakouskou částí Zemské výstavy. Po oficiálním přivítání a nabídce další spolupráce ze strany představitelů Horního Rakouska následovala společná večeře účastníků. Neformální výměna zkušeností a nápadů pokračovala v zážitkové ubytovně Rittenburg v St. Oswaldu.

Neděli účastníci zahájili prohlídkou zážitkové ubytovny v hradním stylu a prezentací činností účastníků z rakouské strany. Vhodnou součástí byla ukázka zážitkové pedagogiky – důkazem společného směřování byla aktivní účast všech zúčastněných. Setkání bylo zakončeno obědem a celkově z jednání bylo patrné, že se takovéto setkání uskuteční v brzké době. Vhodným místem by tentokrát mohly být České Budějovice. Děkujeme za pomoc Krajskému úřadu Jihočeského kraje při organizaci akce.[nggallery id=7]

Snímek1

Pozvánka na Zemskou výstavu

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality