17.6.2016 Den prázdných tříd

17.6.2016 Den prázdných tříd
31. 5. 2016
Kamila Matějková

Připojte se ke dni prázdných tříd vyhlášenému na pátek 17.6.2016.

Den prázdných tříd je nápad převzatý z Velké Británie – „Empty Classroom Day“ (nazývaný také „Outdoor Classroom Day“) se tam poprvé konal v roce 2012. Jak název napovídá, pedagogové a jejich žáci by v tento den měli výuku či jiný společný program přesunout pod širé nebe: na školní zahradu, dvůr či hřiště, do parku nebo do přírody. Připojit se mohou jednotlivé třídy i celé školy, a to jakékoliv: mateřské, základní, základní umělecké, střední…

Proč by se měla připojit i vaše škola nebo třída.

Jak ukázal náš nedávno provedený výzkum „České děti venku“, zdejší školáci ve věku 7–15 let se během školního vyučování i přestávek dostanou ven jen zcela minimálně. Máte možnost alespoň drobně přispět k tomu, aby to bylo jinak.

Výuka jindy sevřená stěnami školních tříd se venku výrazně oživí a možná budete sami příjemně překvapeni výsledky vaší práce. Jak pobyt venku v přírodě ovlivňuje učení a celkový rozvoj dětí, si přečtěte na našem portálu Proměny pro školy.cz v sekci „názory odborníků“ nebo v publikaci Petra Daniše „Děti venku v přírodě: ohrožený druh?“.

Školní zahrada, park nebo les jsou těmi nejlépe vybavenými učebnami.

Ven se dá přesunout v podstatě jakékoliv téma nebo aktivita.

Živá zkušenost je pro děti mnohem přínosnější než sebelepší výklad u tabule.

Den venku prospěje nejenom dětem, ale i vám – dospělým.

Více informací o akci  http://www.nadace-promeny.cz/cz/novinky/404_pripojte-se-17-cervna-ke-dni-prazdnych-trid.html

 

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality