12.10.2013 – 72 hodin s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje

12.10.2013 – 72 hodin s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje

IMG_4451

Ve dnech 10. – 13. října 2013 odstartoval projekt České rady dětí a mládeže pod názvem „72 hodin – Ruku na to!“, který v Jihočeském kraji koordinovala a propagovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje. Po celé naší republice se dobrovolníci pustili do aktivit, jimiž pomáhali druhým lidem, přírodě nebo svému okolí.

Projekt 72 hodin – Ruku na to! byl určen všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí snaha nezištně pomoci druhým nebo svému okolí. Zájemci mohli vlastní projekty registrovat od května 2013 na webových stránkách www.72hodin.cz .

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se do projektu zapojila spolu s členy Turistického oddílu Ježci. Akce „ Pomoc městu České Budějovice při úklidu lokalit garáží“ se konala v sobotu 12. října 2013 od 9.00 hodin. Odbor správy veřejných statků Magistrátu města Č. Budějovice poskytl Radě dětí a mládeže Jihočeského kraje seznam lokalit, kde mohou dobrovolníci pomoci při úklidu. Dobrovolníci zbavili drobného odpadu lokality Garáží Suchomelská za Ternem a Garáží Suchomelská u Motoru Jikov. K čistotě našeho města přispělo 20 dobrovolníků (dětí a dospělých), kteří byli označeni šátky s logem 72 hodin. Magistrát města Č. Budějovice poskytl pytle na odpad, naplněné pytle odpadem nechal po proběhnutí akce odvézt.

Na webu www.72hodin.cz bylo zaregistrováno v Jihočeském kraji celkem 20 projektů a 925 dobrovolníků. Zapojili se nejen sdružení dětí a mládeže, ale také školy a školní družiny. Akce nesly názvy: „Pomůžeme lesu, Společně dokážeme víc, Úklid okolí klubovny, Úklid okolí školy, Zooterapie potřebným, Škola hrou, Aby se nám tu líbilo a další….“. Více informací o projektech na www.72hodin.cz.

Výstupem těchto akcí bylo kromě hmatatelných výsledků i spousta úsměvů, radosti a dobrých pocitů z nezištné práce. Rada dětí a mládeže děkuje všem, kteří přiložili ruce k dílu a ukázali, že jim myšlenka dobrovolnictví není cizí.

IMG_72hodin

10. – 13.10.2013 – 72 hodin s Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje – úklid lokalit garáží v Českých Budějovicích
Sobota 12.10.2013 od 9. 00 hodin
Sraz: na parkovišti u Terna, Č.B. u Dobrovodské stoky
S sebou: pracovní rukaviceRádi bychom pomohli s úklidem Magistrátu města České Budějovice ve vybraných lokalitách garáží. Jedná se o vysbírání drobného odpadu z ploch kolem garáží, případný objemný odpad sesbírat na jedno místo. Magistrát města České Budějovice poskytne pytle na drobný odpad, tyto pytle současně s případným nalezeným objemným odpadem nechá po proběhnutí akce odvézt.
Lokality k úklidu :
• Garáže mezi Nádražní a starou Nádražní u Dobrovodské stoky – poblíž HZS
• Garáže mezi Nádražní a starou Nádražní u Dobrovodské stoky – u ulice J. Plachty
• Garáže Suchomelská – u Terna
• Garáže Suchomelská – u Motoru Jikov
• Garáže Papírenská – ta točnou MHDDobrovolníci ( jednotlivci, oddíly, kluby, školy..) se mohou přihlásit v kanceláři Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje, Husova 45, Č.B. nebo na e-mailu kancelar@radambuk.cz.
Pokud Vám nevyhovuje termín a čas, kontaktujte kancelář, dostanete přidělenou lokalitu, vyzvednete si pytle na odpad a můžete si stanovit termín a čas, který Vám bude vyhovovat v době probíhajících projektů 72 hodin (10. – 13.10.2013).Podporujeme myšlenku dobrovolnictví a není nám cizí nezištná pomoc druhým nebo svému okolí!!!
Přidejte se k nám!!!Akce bude probíhat za podpory Statutárního města Č.B.http://www.72hodin.cz/2013/projekty/pomoc-mestu-ceske-budejovice-pri-uklidu-garazi

(5)

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality