Cena statutárního města České Budějovice byla předána

Cena statutárního města České Budějovice byla předána
18. 8. 2015
Katka Babická

Dne 17.8.2015 krátce po 13. hodině byla předána Cena statutárního města České Budějovice za významný a mimořádný počin, udělená zastupitelstvem města za rok 2014.

V obřadní síni radnice předal cenu Josefu Pleskotovi, Norbertu Schmidtovi a bratrům Josefu a Vojtěchu Prokešovým náměstek primátora Jaromír Talíř.

Českobudějovičtí zastupitelé tak ocenili obnovu kostela Sv. Rodiny, která začala v roce 2011. Během tří let se podařilo vytvořit nový duchovní prostor pro širokou veřejnost, v němž se vedle bohoslužeb budou konat kulturní akce i přednášky.

S cenou města převzal oceněný kolektiv šek na 50 000,- Kč. Josef Prokeš uvedl, že tento finanční obnos darovaný městem se stává prvním příspěvkem na plánovanou opravu střechy kostela.

Statutární město České Budějovice uděluje „Cenu statutárního města České Budějovice“ za výrazný a mimořádný počin nebo dílo, které bylo vytvořeno v uplynulém kalendářním roce. Tato Cena města je udělována maximálně jedenkrát do roka a nemusí být udělena každoročně. Cena města může být udělena jednotlivci i kolektivu.

zdroj: www.c-budejovice.cz

Podobné příspěvky

Zobrazit všechny aktuality